چاپ کردن این صفحه

ارزيابي سبك رهبري

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(569 رای‌ها)

ارزیابی سبك رهبري و تعیین سبک رهبری اثربخش
ارزیابی و تعیین سبک رهبری در سازمانها و بخشهای سازمانی:
در این روش مشاوره ابتدا یک تیم خبره جمع آوری اطلاعات با استفاده از چک لیست های دقیق ، اطلاعات مورد نیاز برای تعیین وضعیت فعلی سازمان و پارامترهای اثر گذار را جمع آوری می نماید.
پس ازآ ن ، کارشناسان مشاور با استفاده از مدلهای مطرح نظیر مدل اقتضایی فیدلر ، مدل هرسی و بلانچارد و ... ابتدا سبک فعلی رهبری در بخش های مختلف سازمان را تعیین می نمایند .
ارزیابی سطح اثر بخشی فعلی رهبری و منافع و معایب آن در بخش گام بعدی این پروژه است.
 در مرحله بعد با ارزیابی وضعیت واقعی سازمان و کارکنان هر بخش که داده های آن از بخش جمع آوری اطلاعات حاصل شده، سبک رهبری مناسب در هر بخش و سطح سازمانی را تعیین می نمایند.
پس از انجام آنالیز شکاف ، برنامه ریزی لازم را برای تغییر در سبک رهبری در بخشهای مختلف سازمان تهیه می نمایند. این برنامه ها شامل مسئولیتهای مختلف ، برنامه های کسب مهارت های رهبری و سرپرستی و .. را شامل می شود.
پس از تکمیل برنامه ها  با همکاری مدیران کارفرما این برنامه ها را گام به گام اجرا می نمایند. اجرای گام به گام این برنامه ها شامل طراحی و اجرای برنامه های آموزشی ، استقرار نظام های تکمیلی بسته به سبک های انتخاب شده ، تمرین آزمایشی طرحهای کسب مهارت و ... را شامل می شود که بسته به وضعیت ارزیابی شده سازمان به مرحله اجرا خواهد رسید.
در نهایت پس از طی یک دوره آزمایشی ، اثر بخشی سبک های جدید رهبری را اندازه گیری نموده و گزارشی از منافع اجرای پروژه برای کارفرما تهیه می گردد.

جهت اطلاعات بیشتر با واحد مشاوره مدیریت ، مدیریت سرامد ایرانیان تماس بگیرید :

66568065-66569430
 

آخرین ویرایش در جمعه, 12 مهر 1392 ساعت 14:49

آخرین‌ها از مدير سايت

موارد مرتبط