چاپ کردن این صفحه
پنج شنبه, 10 مرداد 1392 ساعت 01:20

مشاوره برنامه ریزی و مدیریت استراتژیک

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(511 رای‌ها)

خدمات مشاوره مدیریت استراتژیک در سازمانهای مختلف با متدولوژیهای متفاوت برنامه ریزی مدیریت استراتژیک توسط مدیریت سرآمد ایرانیان قابل ارائه می باشد.

در دنیای امروز، روشهای مدیریت سازمان یکی از موضوعات چالش برانگیز  بسیاری مدیران و کارشناسان است. این موضوع سبب شده است تا نظریه ها ،ابزارها ، مدلها و استانداردهای بسیاری در این زمینه ایجاد و در دسترس علاقه مندان قرار گیرد. یکی از مهم ترین موضوعات مدیریتی ، که تمامی سازمانهای موفق و متعالی دنیا از آن بهره می برند، روشهایی برای برنامه ریزی انعطاف پذیر سازمان در قالب متدولوژیهای متنوع مدیریت استراتژیک است.
برنامه ریزی استراتژیک در سازمانهای مختلف با متدولوژیهای متفاوت و متناسب با ماهیت آن سازمان اجرا می شود که بسیاری از آنها در حوزه خدمات مشاوره ای و آموزشی گروه مدیریت سرآمد ایرانیان قرار دارد. برخی از حوزه هایی که در حوزه خدمات آموزشی و مشاوره ای گروه مدیریت سرآمد ایرانیان قرار دارند به شرح زیر است.

خدمات قابل ارائه در مشاوره مدیریت استراتژیک :

1-   مشاوره مدیریت استراتژیک بر مبنای مدل هاروارد : خدمات این حوزه مناسب سازمانهای انتفاعی و مستقل در تصمیم گیری ها می باشد.مشاوره مدیریت استراتژیک و برنامه ریزی
2
-   مشاوره برنامه ریزی استراتژیک با استفاده از روش ارزیابی متوازن (BSC ) : این روش برای کلیه سازمانها اعم از انتفاعی و غیر انتفاعی ،  دولتی و خصوصی و .... قابلیت استفاده دارد. این مدل در بسیاری از موارد با ترکیب با مدلهای دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.
3-    مشاوره برنامه ریزی استراتژیک با استفاده از مدل برایسون : مدل برایسون که توسط پروفسور برایسون استاد دانشگاه مینه سوتا ایجاد شد ، محبوب ترین مدل برنامه ریزی استراتژیک در سازمانهای دولتی و یا سازمانهای زیر مجموعه است . این مدل در بسیاری از موارد با ترکیب با مدلهای دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.
4-   مشاوره برنامه ریزی استرات‍ژيك بر اساس هوشین کانری : هوشین کانری در لغت به معنای  سوزن جهت نمای سیاست است ( قطب نمای سیاست ) و هوشین کانری را می توان جاری سازی سیاستها ترجمه نمود.

5-    سایر الگوها و روشها ( بنا به درخواست سازمان از روشهای خاص و یا روشهای تلفیقی استفاده خواهد شد.) این مدلها مب توانند مدلهایی نظیر موارد زیر باشند:

مدل MIM ، مدل گلوئیک ، مدل هاکس ، مدل پیرس و رابینسون ، مدل ایگنور آنسوف ، مدل مینتزبرگ ، مدل دیسون براین و ....

بازدید 13520 بار آخرین ویرایش در شنبه, 11 مهر 1394 ساعت 19:13

آخرین‌ها از مدير سايت

موارد مرتبط