شعارمديريتي

به جای پرداختن به برنامهء استراتژیک, به تفکر و ایده‌های استراتژیک روی آورید

نرم افزار SPSS مخفف Statistical package for social science می­باشد که نخست برای تجزیه و تحلیل داده­ های آماری در علوم اجتماعی طراحی شد که به بسته­ نرم ­افزاری برای علوم اجتماعی شهرت پیدا کرد. این نرم­ افزار توسط نای(Nie)، هول(Hull) و بنت (Bent) طراحی شد و در سال 1986 نخستین نسخه­  آن وارد بازار گردید.

انسان در مسیر زندگی خود همواره با مشکلات و مسائل مختلفی مواجه می شود که ناگزیر است برای حل یا گذر از آن ها تصمیمی اتخاذ کند. تشخیص مناسب ترین گزینه ای که می تواند و باید باشد و یافتن بهترین راهکار، مسیر زندگی را شکل می دهد و کیفیت آن را مشخص می کند. پیش بینی، ارزیابی و مقایسه نتایج راه حل های موجود و انتخاب قطعی یک راه حل برای رسیدن به هدف مطلوب، تصمیم گیری نامیده می شود. هربرت سایمون محققی است که در رابطه با مفهو و مکانیسم تصمیم گیری مطالعات زیادی انجام داده است. از نظر او مدیریت و تصمیم گیری دو واژه هم معنی و مترادف می باشند.

 خانواده بین المللی استانداردهای مدیریت کیفیت (ایزو 9000) به همراه خطوط راهنمای خود، توانسته است نظر جهان را به خود جلب کند، تا هر سازمانی که به دنبال استقرار موثر و کارای سیستم های مدیریت کیفیت است، به سراغ آن ها رود.در این مطلب به بررسی سه استاندارد معروف از سری 9000 خواهیم پرداخت: ایزو 9000، ایزو 9001 و ایزو 19011.

 استاندارد ایزو 14001، یکی از پر کاربردترین ایزوها در جهان می باشد که در سپتامبر 2015 وارد آخرین مرحله بازنگری خود می شود و نسخه جدید آن، یعنی ایزو 14001:2015 منتشر می شود. در حال حاضر سازمان ایزو به پیش نویس نهایی مرحله بین المللی این استاندارد رسیده است. به این معنی که اعضای استاندارد ایزو، که درگیر بازنگری آن هستند تا ماه سپتامبر می بایست در پیش نویس آن تجدید نظر و اظهار نظر نمایند.

  استانداردهای ایزو هر پنج سال یک بار جهت اطمینان از مناسب و به روز بودن بازنگری می شوند. ویرایش جدید ایزو 9001 یعتی استاندارد ایزو 9001:2015 نسبت به نسخه قبلی از ساختار بهتری برخوردار بوده و به منظور تسهیل بیشتر استفاده از آن در ارتباط با سایر استانداردهای سیستم مدیریتی مورد بازنگری قرار گرفته است. برخی از تغییرات حاصل در ویرایش جدید ایزو 9001 یعنی ایزو 9001:2015 بدین شرح می باشد:

 مدیریت استراتژیک برای پیاده سازی اهدافی به کار گرفته می شود که از سمت مدیران رده بالا اتخاذ می شود. استراتژی ها با در نظر گرفتن منابع در دسترس سازمان و با توجه به محیط داخلی و بیرونی که سازمان در آن فعالیت می کنند تنظیم می شوند. در واقع استراتژی راهنمایی کلی سازمان با در نظر گرفتن اهداف سازمانی است. در حقیق مدیریت استراتژیک مجموعه ای از تصمیمات است که عملکردی که شرکت در بلند مدت را باید داشته باشد، تعیین می کند.

ده توصیه محیط زیستی در طبیعت گردی 1.از لگدمال کردن گیاهان و بالا رفتن از درخت و شکستن سرشاخه¬ها خودداری نماییم. 2.از روشن کردن آتش در کنار درختان خودداری نماییم 3.از رها کردن زباله های خود به ویژه زباله های تجزیه ناپذیر مانند پلاستیک ها در طبیعت جدا بپرهیزید و…
با تغییراتی که در شیوه زندگی مردم رخ داده، همه چیز در حال جابجایی و تغییر و تحول است. آنچه این روزها حضور پر رنگ‌تر و مصرف بیشتری در زندگی روزمره آدم ها دارد استفاده از ظروف یکبار مصرف کاغذی، مقوایی یا پلاستیکی به صورت بشقاب، کاسه، نی، لیوان و…
صفحه1 از6

دانلود کتاب

جمعه, تیر 06 1393 8739 نظرها
دانلود رایگان کتاب آموزش شش سیگما

 

شما می‌توانید کتاب الکترونیکی آموزش شش سیگما برای تجارت‌های کوچک را رایگان دانلود کنید. 

 

پشتیبانی

LiveZilla Live Chat Software

عضویت خبرنامه

تماس با ما

تماس با مدیریت سرآمد

برای ارتباط با ما می توانید از راه های زیر استفاده کنید:

دفتر مرکزی (MSI) و  دفتر آموزش:

تلفن: 30-66569429 021
فكس: 66568065 021

پست الکترونیکی:  info [at] msi.co.ir