شعارمديريتي

به جای پرداختن به برنامهء استراتژیک, به تفکر و ایده‌های استراتژیک روی آورید

مدل چهارچوب کیفیت رهبری LQF

  • پنج شنبه, تیر 06 1392
  • نوشته شده توسط  www.ms.co.ir
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم
مدل رهبری مدل رهبری مدیریت سرآمد ایرانیان

 چهارچوب کیفیت رهبری (LQF ) چیست؟

مدل LQF در مدت 2 سال تحقیق و بررسی توسط گروه مشاورین بین الملی HAY ایجاد گردید .این روش در ابتدا برای استفاده ویژه در موسسه ملی بهداشت و درمان بریتانیا ایجاد شد. و استانداردی برای اثربخشی بیشتر انجام فعالیت های رهبری ایجاد گردید.

 مدل چهارچوب کیفیت رهبری LQF تشریحی از رفتارها و علاقه مندیهای حال و آینده مورد انتظار از رهبران یک مجموعه را تشریح می نماید.
مدل چهارچوب کیفیت رهبری LQF با صراحتی شگفت انگیز برخی از اصول رهبری قدیمی را به چالش کشیده و روشهایی کارا و واقعی را برای بهبود اثر بخشی رهبری در یک مجموعه ارائه می نماید
ساختار مدل رهبری LQF :

مدل رهبری LQF از 3 بخش اصلی به شرح زیر تشکیل گردیده است:

•    تبیین مسیر

•    ویژگیهای شخصیتی

•    ارائه خدمات

هر یک از 3 بخش فوق 5 ویژگی کیفیتی دارد که معیار های مورد انتظار از رهبران را تشریح می نماید. در مجموع مدل رهبری LQF برای ایجاد رهبری اثر بخش 15 ویژگی کیفیتی را طرحریزی و تشریح می نماید.

هر یک از این 15 ویژگی شامل سطوحی است که مشخصات ، نگرشها و رفتارهای مورد نیاز برای رهبری اثر بخش در هر سطحی را مشخص می نمایند.

سمینار مدل رهبری Leadership Qualities Framework ) LQF ) برای اولین بار در ایران 29 اردیبهشت ماه 1390 توسط آكادمي مديريت سرآمد ايرانيان با سخنراني مهندس داوود حيدري عظيم  مديرعامل مديريت سرآمد ايرانيان  برگزار گردید

 
منتشرشده در مقالات

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.