شعارمديريتي

به جای پرداختن به برنامهء استراتژیک, به تفکر و ایده‌های استراتژیک روی آورید

بازاریابی چیست؟

 

بازاریابی یکی از نیازهای هر شرکت و سازمانی است که در کنار تحقیقات، تولید، مسائل مالی و حسابداری باعث موفقیت یک تجارت می شود. در برخی تجارت ها ممکن است بازاریابی اهمیت بسیار بیشتری هم داشته باشد و در برخی موارد نیز اهمیت کمتری. دلیل وجودی هر تجارتی محصولات و خدمات موفق است که بستگی به بازاریابی موفق دارد و این دلیلی است که هر تجارتی نیاز به دانش پایه ای از بازاریابی دارد.

 
همیشه یک فکر اشتباه وجود دارد که می گوید بازار یابی آسان است. بازاریابی علاوه بر کار حتی یک سرگرمی است اما آسان نیست! اینکه شما شماره تلفن ها را دوست داشته باشید یا از آنها تنفر داشته باشید، مردم را دوست داشته باشید یا نه، اینکه هر روز کار یکسانی را انجام دهید یا تماما خواهان تغییرات در شغل خود باشید، همگی در بازاریابی برای شما فرصت است.
 
هدف هر تجارتی پیدا و نگهداشت مشتریان است و باید به یاد داشت که تنها راه دستیابی به این هدف داشتن مزیت رقابتی است. مزیت رقابتی ویژگی است که تجارت را از تجارت های رقیب خود متمایز کند و باعث شود مشتریان از شما خرید کنند. مزیت رقابتی است که افراد را به برندها وفادار نگه می دارد. مثلا عده ای که گوشی آیفون خرید میکنند، لپتاپ دِل استفاده می کنند و خمیر دندادن کِرِست خریداری می کنند! در واقع نقش اصلی بازاریابی شناسایی، برطرف کردن نیاز و درگیر کردن مشتریان با تجارت است.
 
اگرچه برخی فعالیت های بازاریابی قابل تعریف است اما بخی از مفاهیم را سخت می توان تعریف کرد. تعریف بازاریابی چندان ساده نیست. هنوز کسی تعریفی شفاف از آن ارائه نداده است. فعالیت های بازاریابی چگونه از فعالیت های غیر-بازاریابی تفکیک می شوند؟ فعالیتی که یک بازاریابی باید انجام دهد چیست؟ 
 
بازاریابی نحوه ای از نگریستن به تجارت است تا یک تکنیک. بازاریابی چیزی بیشتر از فروختن است و آن ایجاد ارتباط بین مردم و محصول است/ مشتریان و شرکت است.
 
منتشرشده در مقالات

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.