شعارمديريتي

به جای پرداختن به برنامهء استراتژیک, به تفکر و ایده‌های استراتژیک روی آورید

چرا مشاور مدیریت ؟

  • یکشنبه, فروردين 30 1394
  • نوشته شده توسط 
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم
 در این مطلب قصد بیان مهمترین دلایلی را داریم که باعث می شود تا سازمان ها و شرکت ها برای بکارگیری مشاور مدیریت و یا مشاوران مدیریت اقدام نمایند را بررسی می کنیم. یک مشاور مدیریت ممکن است برای شناسایی مشکلات سازمانی بکار گرفته شود. مشاوران مدیریتی به دلیل تجربه مناسبی که از سازمان های مشابه و نوع فعالیت مورد نظر دارند، می توانند با دیدی وسیع تر مشکلات جاری سازمان را شناسایی کنند و مدیران ارشد را مطلع کنند.
در بسیاری از موارد نیز از خدمات مشاوره مدیریت به عنوان یک کاتالیزور برای اعمال تغییرات در سازمان ها و شرکت ها استفاده می گردد. همیشه ایجاد تغییرات و تحول های سازمانی و کاری، با مقاومت کارکنان همراه است و در چنین موقعیت وجود یک مشاور مدیریت می تواند کمک شایانی به مدیران ارشد باشد. آنها دلایل مقاومت کارکنان را درک می کنند و می دانند که چگونه می توانند آنها را حل و فصل کرد.
 
از مشاوران مدیریت برای آموزش مدیریت و کارکنان نیز استفاده می گردد. آنها می توانند مهارت های خوبی را در آموزش ها به مخاطبان ارائه کنند و رقابت پذیری سازمان را افزایش دهند. به عنوان مثال آموزش ها مدیریت ارتباط با مشتری می تواند بسیار برای افزایش وفاداری مشتریان و فروش کاربردی باشد.
 
از دیگر دلایل بکارگیری مشاوران مدیریت، راه اندازی تجارت ها و کسب و کارهای جدید است. قطعا هیچ شخصی بهتر از یک مشاور مدیریت متخصص به یک حوزه نمی تواند، مشکلات پیش رو و راه حل ها را نمایان سازد. همچنین یک مشاوره مدیریت در این جا می تواند ایده های بهتری را برای شروع کسب و کار و تجارت مورد نظر ارائه کند.
 
یکی از موارد دیگر استفاده از مشاوران مدیریت، این است که سازمان ها و شرکت ها در مواردی تشخیص می دهند که به جای استخدام افراد تمام وقت می توانند با چندین جلسه مشاوره مدیریتی و دریافت نقاط قوت و ضعف توسط مشاوران مدیریت را دریافت کنند و به بر طرف کردن نقاط ضعف و تقویت نقط قوت بپردازند. در نتیجه استفاده از خدمات مشاوره مدیریتی می تواند بسیار به صرفه تر باشد.
منتشرشده در مقالات

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.