چاپ کردن این صفحه

ویرایش جدید استاندارد ایزو 19011 ممیزی سیستم های مدیریتی

ISO 19011 ISO 19011 مدیریت سرآمد ایرانیان

ایزو ویرایش جدیدی از استاندارد 19011 ارائه کرده است که سبب صرفه جویی در منابع پول و زمان و هزینه و با رویکردی یکسان به سیستم های چندگانه مدیریتی ممیزی می گردد. در جهان تجارت امروز ، سازمان های زیادی هستند که شمار زیادی از سیستم های مدیریتی مثل سیستم مدیریت کیفیت ، محیط ، سرویس های  IT و امنیت اطلاعات استفاده می کنند . به عنوان نتیجه باید گفت که این سازمان ها می خواهند ممیزی این سیستم ها را هم آهنگ و تا جایی که امکان دارد ترکیب کنند.


در مقایسه با اولین ویرایش استاندارد ISO 19011 ،که در سال 2002 فقط برای ایزو 9001 و ایزو 14001 ارائه شد ، دامنه ایزو 19011:2011 به نام راهنمای ممیزی سیستم های مدیریتی ، برای نحوه ی تفکر و ترکیب ممیزی سیستم ها مدیریتی مختلف ( ممیزی چندین استاندارد سیستم مدیریتی  ) ،تهیه شده است. 
این استاندرد در بهینه سازی و تسهیل در یکپارچه سازی اجزای سیستم مدیریتی  به سازمان ها  کمک می کند و منجر به آسان سازی و ممیزی یک جز از سیستم های مدیریتی سازمان ، تاثیر گذاری فرآیند ممیزی ، کاهش تکرار ها و کاهش نقص ها حین ممیزی می گردد .
همچنین ایزو 19011:2011 راهنمایی برای مشارکت ممیزی داخلی و خارجی مهیا می کند . مخاطبان این استاندارد ممیزان ، تیم رهبری ممیزی ، مدیران برنامه ی ممیزی ، سازمان های سیستم های مدیریتی و سازمان هایی که نیاز به مشارکت در ممیزی دارند ، می باشند .


از فواید این استاندارد بخوانید :

در مقایسه با ویرایش قبلی ، استاندارد ISO 19011 ریسک و قدرت تشخیص رقابتی تیم ممیزی و ممیزان فردی را دارد . همچنین استفاده از تکنولوژی برای ممیزی از راه دور مورد توجه قرار گرفته است . به عنوان مثال می توان از گفتگو های از راه دور نام برد .
ارتقای دیگر این استاندارد در مشخصی کردن ارتباط بین ایزو 19011 و iso/iec 17021:2011 یعنی استاندارد ارزیابی انطباق ، الزامات ممیزی و صدور گواهینامه سیستم های مدیریتی سازمان های صدور گواهی دهنده می باشد و این موضوع برای کسانی که درگیر گواهینامه ممیزی سیستم مدیریتی هستند و الزامات iso/iec 17021:2011  را پیگیری می کنند ، می تواند مفید واقع شود .

ذکر مطالب فوق با ذکر نام  و آدرس اینترنتی مدیریت سرآمد ایرانیان بلا مانع است .

جهت اطلاع از پیاده سازی ایزو بصورت عملی بر روی پیاده سازی ایزو کلیک نمایید

جهت اطلاع از نحوه مشاوره ایزو بر روی مشاوره ایزو کلیک نمایید

جهت اطلاع از آموزش پیاده سازی ایزو بصورت عملی بر روی آموزش ایزو کلیک نمایید

 
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار مدیریت